8 grudnia 2022

Okkol.pl

Publikacje na czasie – warte Twojej uwagi

Dlaczego warto ubiegać się o kredyt przez doradcę?

Kredyt mieszkaniowy, na budowę domu, a może na samochód? Aby wyszukać najlepszą ofertę w gąszczu propozycji warto zdecydować się na wizytę u doradcy kredytowego. Dzięki niemu znalezienie odpowiedniej oferty będzie jeszcze łatwiejsze!

Aby znaleźć najlepszy kredyt lub pożyczkę, konieczne jest zapoznanie się z różnymi produktami tego typu oferowanymi na rynku. Nie każdy z nas ma jednak czas na to, aby przeglądać wszystkie propozycje, a dostępne online kalkulatory i porównywarki często nie podają dokładnych informacji. Wtedy najlepszym wyborem będzie wizyta u doradcy kredytowego.

Kim dokładnie jest doradca kredytowy? Jak pomaga on swoim klientom? Dlaczego warto zdecydować się na kredyt przez doradcę finansowego?

Kim jest doradca kredytowy?

Doradcą kredytowym nazywa się doradcę finansowego, który specjalizuje się w poszukiwaniu dla swoich klientów najlepszych ofert kredytowych w bankach.

Jest to specjalista, który posiada szerokie rozeznanie, a także duże doświadczenie w swojej branży, dzięki czemu może zapewnić klientom kompleksową, fachową pomoc przy poszukiwaniu najkorzystniejszych ofert.

W swoim biurze doradca kredytowy posiada komputer, za pomocą którego może wykonać kalkulację różnych kredytów i pożyczek – może następnie zaproponować najlepsze oferty dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów.

Jakie kredyty można zaciągnąć u doradcy?

U doradcy kredytowego można wyszukać różne oferty kredytów i pożyczek bankowych. Wśród dostępnych propozycji znajdują się:

  • kredyty hipoteczne – mieszkaniowe, na budowę domu
  • pożyczki hipoteczne – mogą być wydane na dowolny cel
  • kredyty samochodowe – na kupno nowego i używanego auta
  • pożyczki gotówkowe – konsumpcyjne pożyczki na każdy cel

Warto też wskazać, że w biurze doradcy kredytowego pomoc mogą otrzymać także przedsiębiorcy, którzy chcą otrzymać pożyczki i kredyty na swoją działalność, na przykład kredyty inwestycyjne, linie kredytowe w rachunku bankowym.

Dlaczego warto odwiedzić doradcę kredytowego?

Wizyta u doradcy kredytowego może być bardzo dobrym wyborem niezależnie od typu poszukiwanego kredytu oraz jego wysokości.

Przede wszystkim wizyta u doradcy kredytowego to pewność wyboru najkorzystniejszej oferty kredytowej z dostępnych na rynku. Dodatkowo, za swoją pomoc doradca nie pobiera żadnych opłat – to zatem jeszcze korzystniejsze rozwiązanie dla kredytobiorców.

Warto też zaznaczyć, że można zaciągnąć kredyt przez doradcę – nie trzeba wtedy udawać się do banku, aby tam złożyć wniosek. Można przekazać go doradcy, który zajmie się resztą. To duża oszczędność czasu!